Регіон РівнеУ Рівному небезпечна тропічна хвороба — перший випадок за три роки

У Рівному небезпечна тропічна хвороба — перший випадок за три роки

У Рівному зафіксували випадок тропічної малярії. Захворіла жінка, яка нещодавно повернулася з Індії.

Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб.

Приблизно через два тижні після поїздки вона відчула перші симптоми: підвищену температуру, озноб, головний біль і слабкість. Звернулася до сімейного лікаря, після чого її госпіталізували до інфекційного відділення міської лікарні.

Медики діагностували малярію, спричинену небезпечним збудником Plasmodium falciparum. Це перший такий випадок на Рівненщині у 2025 році. Востаннє малярію в області фіксували у 2022-му.

Фахівці Центру контролю та профілактики хвороб вже працюють на місці: проводять обстеження, визначають межі можливого осередку та коло контактних осіб.

Якщо ви нещодавно повернулися з тропіків і маєте симптоми, схожі на застуду, — не зволікайте, зверніться до лікаря!

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc