Із початку цього року на Рівненщині було сплачено майже 23 мільйони грн штрафів за перевантаження на дорогах. Серед правопорушників є не лише фірми, а й приватні підприємці.
Про це інформує Рівненська ОВА.
Про це під час брифінгу у Рівненській ОДА повідомив керівник Управління Укртрансбезпеки у Рівненській області Володимир Самофалов.
Модерував Олександр Поліщук, директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій ОДА.

– Щоб зберегти дороги області від перенавантажень плануємо облаштовувати додаткові майданчики для проведення габаритно-вагового контролю. Вони мають бути розміщені поблизу піщаних та гранітних кар’єрів, біля місць збирання урожаю, заводів, місць, де переробляють лісоматеріали. Ваги мають розміщуватися, як на стаціонарних пунктах, так і бути пересувними, – сказав Володимир Самофалов.
Спікер також зауважив, що в Україні встановлені граничні обмеження фактичної маси транспортних засобів – понад 40 тонн. Проте, деякі порушники стали рекордсменами у перевищенні вагових норм. Так, у 2022 році були зафіксовані авто з габаритами в 55 та 53 тонни. А у 2023 році – 54, 58 та 96 тонн відповідно.
– Ці порушення вдалося зафіксувати завдяки постійній зміні місць роботи та гнучкому графіку інспекторів. Відтак, було складено понад 2,6 тисячі актів, за які було сплачено штрафів на 22,7 мільйонів гривень.Серед правопорушників є не лише фірми, а й приватні підприємці, – підсумував керівник обласного управління Укртрансбезпеки.
Володимир Самофалов також додав, що у відділі державного нагляду працюють вимушені переселенці, які переїхали з окупованих територій Маріуполя.
