Служба безпеки України в Рівненській області повідомила про підозру ще п’ятьом громадянам України, які пішли на співпрацю з державою-агресором.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Управління СБ у Рівненській області.
СБУ встановила трьох осіб, які ще до початку повномасштабного вторгнення перейшли на бік ворога. Один із них воював проти Сил оборони України у складі мотострілецької бригади збройних сил рф. Інша особа приєдналася до так званої «народної міліції лнр». Ще одна підозрювана у 2014 році обійняла керівну посаду в окупаційній «адміністрації міста Армянськ» у тимчасово окупованому Криму.
Усім трьом фігурантам оголошено підозри за ч. 1 ст. 111 КК України — державна зрада.
Крім того, встановлено ще одного громадянина України, який після початку повномасштабної війни присягнув на вірність збройним силам рф та вступив до прикордонних військ держави-агресора. Йому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 КК України.
Також СБУ ідентифікувала особу, яка з 2014 року входила до проросійських козацьких формувань та у 2015 році брала участь у штурмі Дебальцевого. Згодом фігурант очолив штаб одного з незаконних збройних формувань «лнр». Йому інкримінують ч. 1 ст. 258-3 КК України.
Нагадаємо, у Рівному судитимуть агента фсб, який готував ракетні удари по аеродромах ЗСУ.
