На Рівненщині масштабно відзначили 30-річчя Конституції України під час урочистостей на території історико-культурного комплексу «Козацький Редут». Тут зібралися, щоб віддати шану минулому та сучасному нашої держави, а також згадати 375-річчя подвигу козаків, які свого часу тримали оборону на цьому історичному місці.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Рівненську ОВА.
Захід розпочався з Божественної літургії у каплиці на території редуту. Далі відбулася поминальна панахида за полеглими козаками та воїнами, які віддали життя за волю і незалежність держави. Після цього присутні поклали квіти до могил загиблих оборонців.
«Історія Козацького редуту перегукується із сучасністю: сотні років тому козаки боролися за свободу, а сьогодні українські Захисники продовжують відстоювати незалежність держави», — відзначив начальник ОВА Олександр Коваль.
Як на Рівненщині відсвяткували 30-річчя Конституції України та нагородили Героїв
Під час урочистої частини очільник області вручив державні нагороди, почесні грамоти та годинники обласної державної адміністрації військовим, правоохоронцям, медикам, рятувальникам і представникам культури.





Також Олександр Коваль вшанував пам’ять гетьманів Івана Мазепи та Пилипа Орлика, поклавши квіти до їхньої меморіальної дошки у Дубенському замку. Нагадаємо, що саме Пилип Орлик у 1710 році став автором першого в Європі конституційного документа, який заклав фундамент під майбутнє 30-річчя Конституції України.
Нагадаємо, понад 300 школярів Рівненщини взяли участь у військово-патріотичній грі «Джура».
