Регіон РівнеРівненщина активно долучилася до програми "Енергодім"

Рівненщина активно долучилася до програми “Енергодім”

На сьогодні 25 ОСББ є учасниками проєкту із залучення бюджетних коштів на термомодернізацію будинку.

Про це інформує Рівненська обласна державна адміністрація.

За словами радника програми підтримки Фонду енергоефективності України Михайла Лук’яника, програма Фонду енергоефективності України “Енергодім” працює трохи понад рік і вже більше ніж 600 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків стали  учасниками програми “Енергодім”, а з Рівненщини – 25.

– Прийом заявок від ОСББ на участь у програмі з енергомодернізації багатоквартирних будинків “Енергодім” від Фонду енергоефективності розпочався з 3 вересня 2019 року. Програма передбачає часткове відшкодування витрат на заходи з енергоефективності у розмірі 40% вартості прийнятних заходів/робіт для пакета “Легкий” та 50% – для пакета “Комплексний”. Долучитися до програми можуть лише ОСББ. Тому, якщо будинок знаходиться в іншій формі управління, співвласники можуть створити ОСББ і вже тоді стати учасником програми, – розповів Михайло Лук’яник.

Програма Фонду енергоефективності реалізовується у співпраці з Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), DeutscheGesellschaftfürInternationaleZusammenarbeit (GIZ) GmbH та Програмою розвитку ООН (ПРООН).

Водночас це не лише підтримка від держави, а й допомога у відшкодуванні витрат з ряду місцевих та обласного бюджету.

Як стати учасником програми “Енергодім” розповів член правління Громадської організації “Ресурсний центр підтримки ОСББ Рівненщини” Володимир Лазарчук.

– Перший крок – обстеження будинку сертифікованим енергоаудитором та отримання відповідного сертифікату. Далі мають відбутися загальні збори ОСББ, де співвласники визначають і узгоджують перелік необхідних енергоефективних заходів. Далі голова ОСББ подає заявку через банк. Якщо Фонд енергоефективності України погоджує Вашу заявку – ОСББ може починати розробку проєкту. Моя порада – найперше звертати увагу на кваліфікацію виконавців усіх робіт, а вже потім на ціну. Адже Фонд досить вимогливо ставиться до підготовки документів, – зазначив Володимир Лазарчук.

Зазначимо, що торік в області активізували освітню кампанію серед населення про можливості створення та розвитку ОСББ як основного учасника програм енергоефективності. Для допомоги діючим і новим об’єднанням залучають експертів від профільних ГО, міжнародних грантових програм та проєктів. Координатором такої інформаційно-роз’яснювальної роботи на Рівненщині є провідний Інспектор відділу енергомоніторингу та енергоефективності Департаменту ЖКГ, енергетики та енергоефективності ОДА Олена Хомич.

Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc