В Україні, як і у всьому світі існує не лише проблема поширення та лікування коронавірусу, а й проблема постковідного синдрому. І дуже часто з дуже тяжким. Це стосується дихальної, серцево-судинної систем та психо-емоційного стану людини.
Про це повідомила під час брифінгу заступниця начальника обласного управління охорони здоров’я Олена Гандзюк.
– Виникли серйозні проблеми в реабілітації таких пацієнтів. Міністерство охорони здоров’я виробило стандарти надання такої допомоги, ініціює перед НСЗУ напрацювання щодо пакету послуг для їх подальшої оплати. Буквально в ці дні ми збираємо інформацію про заклади, які зможуть надавати цю допомогу. Проблема дуже актуальна, реабілітація – необхідна.
Також пані Олена додала, що для реабілітації людей, які перехворіли на ковід будуть долучати санаторно-курортні заклади, які випадали з фінансування НСЗУ.
До слова, поки невідомо коли відповідні послуги стануть доступними.
