Журналісти Рівне Онлайн підготували для вас огляд кримінальних новин на Рівненщині за тиждень.

43-річний рівнянин зателефонував на спецлінію «102» та повідомив, що Рівненський кінопалац замінований. Також заявив, що знаходиться неподалік і має при собі гранату.
На місце події негайно виїхали слідчо-оперативна група, працівники вибухотехнічного відділу ГУНП, кінологи та інші екстрені служби. Із приміщення евакуювали близько 200 людей.
За результатами огляду будівлі та прилеглої території будь-яких вибухових пристроїв правоохоронці не виявили.
Проте, у поле зору працівників патрульної поліції неподалік закладу потрапив підозрілий чоловік: під час спілкування та перевірки документів той зізнався, що здійснив виклик, аби “перевірити роботу спецслужб”.

ДТП сталася ввечері 12 лютого цього року у селі Вересневе. 29-річний рівнянин, керуючи автомобілем марки «Jaguar» і рухаючись із перевищенням швидкості, збив пішохода, 35-річного військовослужбовця. Від удару потерпілого відкинуло на іншу смугу руху, де його ще й переїхало авто «Audi A6».
Від отриманих травм чоловік помер у лікарні. Слідством встановлено, що до трагедії призвели дії саме обвинуваченого, втім водій своєї вини не визнає. Йому загрожує до років ув’язнення.

На Сарненщині чоловік вбив свою коханку та її брата. Поліцейські встановили, що до будинку в селі Глушиця, де проживала 24-річна жінка з трьома дітьми, прийшов допомогти по господарству її 29-річний брат. Увечері до жінки навідався 43-річний житель села Маслопуща, з яким вона перебувала у стосунках.
Під час застілля між присутніми на ґрунті ревнощів до інших чоловіків виникла сварка, у ході якої гість завдав ножового поранення 29-річному брату господині.
Остання намагалася втекти та встигла зателефонувати рідним, однак уникнути трагедії не вдалося. На ґрунтовій дорозі нападник наздогнав жінку й ударив її ножем, після чого завдав поранення собі у живіт.
На місце події прибігла мати потерпілої, яка викликала швидку допомогу. Медики, що прибули на виклик, констатували смерть жінки.
Зловмисника доставили у лікарню та прооперували. Він перебуває під вартою.

Під час комендантської години у селі Мирному, що на Рівненщині, патрульні зупинили автівку Audi та виявили у водія ознаки алкогольного сп’яніння. 47-річному громадянину запропонували пройти огляд за допомогою алкотестера.
Але водій не лише відмовився від проходження огляду, а й спробував “вирішити питання”: він неодноразово пропонував патрульним 200 доларів, а потім 300 доларів.
Після неодноразових попереджень про кримінальну відповідальність, патрульні викликали слідчо-оперативну групу.

4 листопада у Рівному на вулиці Віталія Магеля інспектори зупинили автомобіль Renault за порушення правил дорожнього руху.
Під час спілкування з 48-річним водієм інспектори виявили у нього ознаки наркотичного спʼяніння та помітили підозрілу поведінку — чоловік нервував та намагався уникнути розмови, тому поліцейські провели поверхневу перевірку та виявили у рюкзаку поліетиленовий згорток із речовиною рослинного походження, ймовірно, наркотичною.
А у дверній карті автомобіля знайшли два зіп-пакети з порошкоподібною речовиною, схожою на наркотичну. Водію запропонували пройти огляд у медзакладі. Водій погодився, однак у медзакладі змінив свою думку та відмовився від проходження.

Дорожньо-транспортна пригода сталася ввечері 5 листопада біля села Малий Шпаків, що у Рівненському районі. Керманич легковика на смерть збив 55-річного чоловіка. Зі слів водія, пішохід зненацька вибіг на дорогу в невстановленому місці.
Від отриманих травм чоловік загинув на місці аварії. Керманич автівки не був п’яний, він сам викликав швидку та поліцію.

У селі Дубчиці, що у Зарічненському районі 4 листопада пролунали постріли. Між 58-річним чоловіком і його 50-річною співмешканкою виник конфлікт на ґрунті ревнощів.
Після сварки чоловік пішов із дому, але згодом повернувся з мисливською рушницею та здійснив три постріли у напрямку будинку, де перебували донька та онука жінки. Внаслідок стрілянини пошкоджено покрівлю, ніхто не постраждав.
Правоохоронці затримали чоловіка, вилучили зброю та повідомили йому про підозру у хуліганстві, вчиненому із застосуванням вогнепальної зброї.
5 листопада суд обрав підозрюваному запобіжний захід — нічний домашній арешт.

Начальника відділення Дарницького управління ГУНП Юрія Рибянського, якого розшукувала поліція Києва, затримали на Рівненщині.
Його розшукували у рамках кримінального провадження за статтею про умисне вбивство із позначкою «безвісти зниклий». Рибянський був матеріально відповідальною особою та мав доступ до арештованого майна — правоохоронці виявили зникнення арештованих коштів.

26-річний житель села Велика Омеляна, в орендованих гаражах у Рівному організував виготовлення речовини, яка за своїм зовнішнім виглядом схожа на мінеральне добриво. Зловмисник також залучив до справи брата, 26-річного мешканця селища Квасилів, та ще двох знайомих: 42-річного рівнянина й 24-річного жителя села Шубків.
Фігуранти збули понад 74 тони фальсифікату на загальну суму 1 261 300 гривень.
Суд обрав 26-річному мешканцю села Омеляна та його двом поплічникам запобіжні заходи у виді нічних домашніх арештів. Щодо брата організатора – вирішується питання.

5 листопада під час патрулювання у лісовому масиві поблизу села Переброди, що на Дубровиччині правоохоронці виявили молодиків, що добували бурштин без дозволів.
З місця події поліцейські вилучили квадроцикл, мотопомпу кустарного виробництва та знаряддя для незаконного промислу.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за частиною 1 статті 240-1 Кримінального кодексу України — незаконне видобування бурштину. Особи, причетні до правопорушення, встановлені. Тривають слідчі дії.

Трагедія у Рівному сталася ввечері, 6 листопада по вулиці Богоявленській. Під час пожежі загигув 4-річний хлопчик.
Попередньо, мама пішла на ринок до чоловіка, взявши з собою двох молодших дітей (1 і 3 роки). У квартирі залишився чотирирічний син.
Згодом сусіди помітили, що з оселі йде дим та одразу ж викликали рятувальників. Вогнеборці швидко загасили пожежу, але, на жаль, лікарі констатували смерть дитини.
Наразі причину займання з’ясовують фахівці. Відкрито кримінальне провадження – умисне вбивство із відміткою нещасний випадок.

За матеріалами СБУ судитимуть ворожого агента, який готував «GPS-маячок» для російського удару по лініях електропередач Рівненської АЕС.
Служба безпеки регіону завершила досудове розслідування щодо російського агента, якого було затримано «на гарячому» на Рівненщині у травні цього року.
Фігурант мав навести російські дрони-камікадзе на високовольтні лінії, що зʼєднують Рівненську атомну електростанцію з енергооб’єктами Київщини.
Щоб скоригувати удар, агент намагався встановити GPS-трекер на одну з опор магістральних ЛЕП. За сигналом «маячка» окупанти планували спрямувати «Шахеди», щоб знеструмити столичну агломерацію.
Ворожим агентом виявився колишній працівник Рівненської АЕС. Ще до початку повномасштабної війни чоловік звільнився з режимного об’єкта.
Зловмисник перебуває під вартою, йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

ДТП сталася ввечері, 6 листопада у селі Кідри, на вулиці Миру, що на Володимиреччині. Неповнолітній мотоцикліст збив 12-річну дівчинку.
Попередньо, 17-річний водій двоколісного не впорався з керуванням і наїхав на дитину, яка йшла дорогою назустріч.
Дівчинку з переломом ноги доставили до медзакладу. Відомо, що мотоцикл не був зареєстрований, а юнак не мав водійського посвідчення.

Потрійна ДТП сталася 7 листопада по вулиці В’ячеслава Чорновола.
Попередньо, 80-річний керманич «Hyundai Genz» повертаючи ліворуч та зіткнувся із автівкою «Volkswagen Passat». Від удару «Hyundai» відкинуло у «Volkswagen LT», який стояв у смузі.
Внаслідок аварії травмувалася 65-річна пасажирка «Hyundai». Медики діагностували у неї черепно-мозкову травму, забій грудної клітки, перелом ключиці та травму хребта.

Поліція розслідує обставини двох подій, що сталися протягом кількох днів. За попередньою інформацією, 5 листопада у Клесові, що на Сарненщині 16-річний житель села Вири на мотоциклі «Loncin» наїхав на чоловіка та впав. Після інциденту хлопець покинув місце події.
36-річний потерпілий запевнив очевидців, що почувається нормально, тож його доправили додому.
Вранці наступного дня місцеві виявили того самого підлітка повішеним на території господарства. На його тілі були лише подряпини.
7 листопада поліцейські прибули до оселі постраждалого в ДТП, де медики намагалися його реанімувати. На жаль, чоловік помер від отриманих травм.
Слідчі відкрили два кримінальні провадження — за фактами самогубства та смертельної автопригоди.
Нагадаємо, через цигарку ледь не згорів дім на Рівненщині.
