Стартував сезон кліщів у Рівному. Фахівці вже фіксують небезпечну активність паразитів у зелених зонах міста. Зокрема,, під час акарологічного моніторингу у парку на пагорбі Слави за 20 хвилин на одному кілометрі маршруту виявили 24 іксодових кліщі.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб.
Сезон кліщів у Рівному набирає обертів через сприятливі погодні умови. Кліщі наразі дуже активні та перебувають у пошуку живлення, адже температура повітря є оптимальною для їхнього росту та розмноження. Зустріти цих членистоногих можна у всіх зелених зонах міста — парках, скверах, подвір’ях, а також на дачах і в лісових масивах. У приміських територіях щільність кліщів може бути ще вищою.
Фахівці наголошують, що сезон кліщів у Рівному особливо небезпечний через ризик інфекцій. Іксодові кліщі є переносниками збудників хвороб, зокрема кліщового бореліозу (хвороби Лайма). Минулого року в області зареєстрували 191 випадок цього захворювання, що на 18% більше, ніж раніше. Дослідження також показали, що частина кліщів може бути зараженою.
Сезон кліщів у Рівному: як захиститися

Щоб зменшити ризик укусу, під час перебування на природі рекомендують обирати облаштовані місця, триматися стежок, носити закритий світлий одяг і регулярно оглядати себе та близьких. Додатково варто використовувати репеленти.
Якщо уникнути укусу не вдалося, лікарі радять якнайшвидше видалити кліща та звернутися до медиків. Місце укусу слід обробити антисептиком і за потреби проконсультуватися з інфекціоністом.
Сезон кліщів у Рівному триватиме щонайменше до квітня, тому мешканців закликають бути особливо уважними під час відпочинку на природі.
Нагадаємо, Рівненська область зазнала шкоди довкіллю через атаку рф – екоінспекція підрахувала збитки.
