На Рівненщині добігає кінця збір ранніх зернових культур. Завдяки сприятливій погоді цього тижня аграрії вже завершили жнива на 85% площ – це 144,7 тис. гектарів. Намолочено 670 тис. тонн зерна, середня врожайність становить 46,3 ц/га.
Про це пише Рівне Онлайн з посиланням на очільника Рівненської ОВА Олександра Коваля
За окремими культурами ситуація така:
- озимий ячмінь – зібрано 100%;
- ярий ячмінь – 95%;
- озима пшениця – 85%;
- яра пшениця – 82%;
- овес – 79%;
- озиме жито – 60%.
Також обмолочено 96% озимого ріпаку.
Паралельно сільгоспвиробники вже готують поля під посів озимих культур урожаю наступного року.
Додатково аграрії Рівненщини залучають фінансові ресурси. Зокрема, понад 1,2 млрд грн отримано за державною програмою «Доступні кредити 5-7-9».
Нагадаємо, на Рівненщині під час збору врожаю загорівся комбайн (ВІДЕО).
