Регіон РівнеНа Рівненщині зникнуть селища міського типу - що це означає

На Рівненщині зникнуть селища міського типу – що це означає

Із лютого на Рівненщині 16 населених пунктів змінять свій статус. 28 липня 2023 року Верховна Рада ухвалила Закон України №3285-ІХ «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України». Відповідно до закону в Україні зникнуть селища міського типу. Замість смт, залежно від кількості населення, будуть села або селища.

Про це інформує Рівненська ОВА.

– Наразі в Рівненській області – 16 населених пунктів мають статус смт. Усі тепер стануть селищами. А саме: Оржів, Соснове, Квасилів, Клевань, Гоща та Мізоч – Рівненського району; Рафалівка, Володимирець, Зарічне – Вараського району; Демидівка, Млинів та Смига – Дубенського району; Клесів, Рокитне, Томашгород та Степань – Сарненського району», – розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Нагадаємо, законом передбачає новий підхід до утворення населених пунктів. А саме:

  • місто – населений пункт з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч;
  • селище – з переважно садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 5 тисяч;
  • село – із садибною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить менше 5 тисяч.
Юлія Бондарева
Юлія Бондарева
Досвід роботи в журналістиці – 5 років. Починала свій професійний шлях у всеукраїнському проєкті «Misto online», у виданні «Рівне українською». Згодом працювала на телеканалі «ITV media group». В команді Рівне Онлайн з 2020 року. "Кожен крок наближає до мети".

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc