Регіон РівнеДепутатка Рівнеоблради хоче декомунізувати День молоді

Депутатка Рівнеоблради хоче декомунізувати День молоді

На сайті Рівненської обласної ради зареєстрований проєкт рішення «Про звернення Рівненської обласної ради до Президента України, Прем’єр-міністра України та Міністра молоді та спорту України щодо декомунізації Дня молоді в Україні». Авторка проєкту депутатка облради Аліна ЯНЧУК.

Декомунізація на думку депутатки полягає у тому, щоб перенести святкування Дня молоді на іншу дату – 12 серпня. Нагадаємо, цей день в Україні відзначають в останню неділю червня.

Текст звернення:

«Ми, депутати Рівненської обласної ради, звертаємось до вас зі зверненням щодо декомунізації Дня молоді в Україні.

На сьогодні в Україні відзначення Дня молоді продовжує нести старі радянські традиції які були започатковані в період СРСР як «День радянської молоді» Указом Президії Верховної Ради Радянського Союзу «Про встановлення Дня радянської молоді» від 7 лютого 1958 року. Основні задачі щодо відзначення цього свята були покладені на Всесоюзний Ленінський Комуністичний союз молоді (ВЛКСМ).

Указом Президента України Леоніда Даниловича Кучми від 22 червня 1994 року № 323/94 «Про день молоді» було продовжено цю традицію відзначення Дня молоді в останню неділю червня.

Більшість країн колишнього Радянського Союзу давно перенесли відзначення цього дня на іншу дату. Окрім України наприкінці червня День молоді відзначається лише у Російській Федерації, Узбекистані та Республіці Білорусь.

У грудні 1999 року 54 сесією Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй у резолюції A/RES 54/120 («Політика та програми, що залучають молодь») було оголошено Міжнародним днем молоді 12 серпня. Ініціатива виникнення цього свята вийшла від самої молоді у 1991 році у м. Відні (Австрія) на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН.

Варто зазначити, що День молоді в Україні це день коли проводяться фестивалі, вечірки тощо. Своєю чергою Міжнародний день молоді – це про участь молоді, про її роль та вплив на усі можливі процеси у творені позитивних змін на всіх можливих рівнях.

На жаль, молодіжна політика в незалежній Україні формувалася ще протягом 1990-х років та має ознаки і недоліки пострадянського сприйняття ролі і реалій життя молодих громадян. Позитивний результат у провадженні молодіжної політики – це запорука успішної, прогресивної та патріотично налаштованої молоді. Саме молоді люди виходять на передній план в особливо відповідальних  та переломних етапах, коли вирішується доля держави і суспільства.

Молодь є головним партнером держави – потенціалом економічного та інноваційного розвитку країни. На сьогодні в Україні проживає близько 11 млн молодих людей віком від 14 до 35 років, що становить 27 % населення країни. І саме активна участь молодих людей в ухваленні рішень і житті держави та громад має дуже важливе значення, оскільки йдеться про побудову демократичного, солідарного і процвітаючого суспільства.

Враховуючи наведене, ми, депутати Рівненської обласної ради, просимо внести зміни до Указу Президента від 22 червня 1994 року № 323/94 «Про день молоді» у якому передбачити відзначення Міжнародного дня молоді щорічно 12 серпня, замість святкування комуністичного свята Дня молоді.

Давайте разом нарешті декомунізуємо цю історію і наповнимо День молоді новим сенсом та цінностями!

Сесія Рівненської обласної ради відбудеться 19 серпня 2021 року.

 

 

Читайте також

Будь в курсі першим!

Для оперативного отримання новин підписуйтеся на наc